WordPress AMP Eklentileri

wordpress-amp-eklentileri

Bu yazımızda WordPress kullanıcıları için sıkça aradıkları ve bazende kararsız kaldıkları AMP eklentilerinden ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Aslında eklentilere geçmeden evvel AMP Nedir? Ne işe yarar sorusunu sorgulamak gerekiyor.

AMP Nedir? Ne İşe Yarar?

Google tarafından tavsiye edilen genellikle haber sitelerinde denk geldiğimiz AMP yapısı son yıllarda WordPress altyapısını taşıyan birçok sitede de kullanılmaya başlanmıştır. AMP, bir roketin uçuşu gibi bir web sitesinin mobil veya masaüstünde daha hızlı bir şekilde çalıştırılmasını sağlayan yapıya denir. Yani bir web sitesine sahipseniz ve AMP kullanıcısı iseniz web siteniz mobil ve masaüstü girişlerinde ziyaretçilerinize sıkıntı çıkarmadan daha hızlı bir şekilde web sitenize erişmelerini ve sitenizde gezinmelerini sağlamaktadır.

WordPress AMP Eklentileri

AMP Plugin for WordPress

wordpress-amp-eklentisi

AMP ekibi tarafından desteklenen resmi AMP eklentisi olarak bilinir. AMP eklentisi hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarınızda kullanıcılarınıza harika deneyimler sunmanıza imkan sağlar. AMP ekibi tarafından yapılan açıklamada geçmişte mobil için hızlandırılmış olan sayfalar anlamına gelen AMP, bugün artık masaüstü versiyonlarda da tam entegreli bir şekilde çalıştığını ifade etmektedirler.

Yani kısaca ifade edilen şey hem mobil hem de masaüstünden giriş yapan kullanıcılar, AMP’nin hızlandırılmış web versiyonlarını göreceklerdir. 400.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilen eklenti, indirme sayısı bakımından ilk sırada yer alır.

Eklentiyi İndir

AMP for WP Eklentisi

amp-for-wp

WordPress için AMP eklentisi, kullanıcılar tarafından en çok önerilen AMP eklentisidir. WordPress için AMP eklentisi hızlandırılmış mobil sayfalar anlamının hakkını tam anlamıyla vermektedir. Eklentiyi sitenize uyarladığınız andan itibaren gözle görülebilir bir hız deneyimine şahit olursunuz. 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilen ikinci AMP eklentisidir.

Eklentiyi İndir

SON NOTLAR

WordPress eklenti dizininde birden fazla ufak çaplı AMP eklentisi mevcut ama onların ne denli kullanışlı olduklarını bilmiyoruz bu nedenle WP kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen 2 önemli AMP eklentisini sizlere sunmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest