Instagram hesap silme! Instagram hesabı kapatma!

Bu yazımızda instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir veya nasıl kapatılır? konusunu ele almaya çalışacağız.

Bilindiği üzere İnstagram bugün milyonlarca takipçisi ve kullanıcısı olan geniş kitlelere hitap eden büyük bir sosyal medya sitesi konumunda. Milyonlarca kişi bu sosyal medya ağında sevdiklerini takip etmek , video ve fotoğraf görsellerini paylaşmak, yeni yeni insanlar tanımak ve keşfetmek için hesaplar açmaktadır.

Maalesef bir dönem popüler hale gelen hesap veya hesaplar açma işlemi bireyi bir süre sonra bu hesabını ya da hesaplarını kapatma sonucuna itebiliyor.

Bizler de bu yazımızda bir instagram hesabı nasıl kapatılır? Kalıcı olarak silinme durumu var mı? Bu sorulara açıklık getireceğiz.

Birazdan sizlerle instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silmeniz adına bir link paylaşacağız. Daha sonra yapacaklarınız adına birtakım talimatlar vereceğiz. Sırasıyla yapmanız halinde başarılı bir şekilde silme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Yalnız burada bir hatırlatmada bulunmak istiyorum, yapacağınız işlem kalıcı bir işlem olacak tekrardan hesabı veya kullanıcı adını alma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra şimdi gelelim asıl konumuza…

İster mobilden giriş yapın isterseniz de masaüstünden giriş yapın instagram hesabınızın kalıcı olarak silinmesinde yapacağınız işlemler aynı olacaktır, bu nedenle anlatacağımız yöntem hem masaüstü hem de mobil için geçerli olacaktır.

Öncelikle hesabınıza giriş yapmamışsanız eğer hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Ardından aşağıda verdiğimiz hesap silme linkine tıklayınız.

INSTAGRAM HESABI SİLMEK İÇİN TIKLAYIN

Karşınıza birtakım hesap silme işlemleri ile ilgili bir pencere açılacak.

Açılan pencerede “Hesabını neden siliyorsun?” sorusu ve birtakım silme seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Verilen seçeneklerden dilediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir kısmına şifrenizi tekrardan yazdıktan sonra Hesabımı Kalıcı Olarak Sil butonu karşınıza çıkacak. Bu işlemi onaylamak için tamam sekmesine tıkladığınızda hesabınız bir daha geri gelmemek koşuluyla kalıcı olarak silinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest