En İyi WordPress SEO Eklentileri

wordpress-seo-eklentileri

Bu yazımızda WordPress kullanıcıları tarafından sıkça kullanılan popüler diye tabir ettiğimiz seo eklentilerinden bahsedeceğiz. Dünyada kullanışlı altyapılardan biri olan WordPress, eklentiler ile anılmakta ve hatta ayakta kalmasını sağlayan en büyük etkenlerin başında da eklentilerin geldiği bilinmektedir.

Kimi zaman bu eklentiler wp altyapısını kullanan siteleri korumakta, kimi zaman kullanıcılara daha iyi bir web deneyimi sunmak adına hızlandırmakta kimi zamanda arama motorları tarafından tanınmak ve rakiplerimizden bir adım daha öne çıkmamız için yol göstermektedir.

İşte bizler bugün bu makalemizde rakiplerimizi geride bırakacak, bizlere rehberlik edecek seo eklentilerinden bahsedeceğiz. Genel olarak seo eklentilerinin yapısını incelediğimizde arama motorları tarafından web sitemizin nasıl görünmesi gerektiği, doğru ipuçları ve doğru başlıklar kullanmamızı yönlendirecek bilgiler içermektedirler.

WordPress SEO Eklentileri

Yoast SEO

wordpress-yoast-seo-eklentisi

2008 yılından bu yana aktif olan Yoast SEO eklentisi dünya çapında milyonlarca web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması için yardımcı olmuştur. Günümüzde halen popüler wordpress seo eklentilerinden biridir. 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Yoast SEO Özellikleri

Yoast SEO eklentisi, arama sonuçlarında daha iyi markalaşma ve tutarlı snippet’ler oluşturmanız için başlık ve meta açıklama şablonu içerir. Yoast SEO eklentisi, doğru (odak) anahtar kelimeler oluşturarak akılda kalıcı SEO dostu metinler yazmanıza yardımcı olur.

Yoast SEO eklentisi web sitenizin başlıklarında ve meta açıklamalarında büyük ölçekli düzenlemeler yapabilmeniz için toplu bir düzenleyiciye sahiptir. Yoast SEO eklentisini ücretsiz ve premium versiyon olarak kullanabilirsiniz.

Eklentiyi İndir

All in One SEO Pack

all-in-seo-pack-plugin

Kullanımı ve popülerliği açısından ikinci sırada yer alan SEO eklentimiz All in SEO Pack eklentisidir. WordPress altyapısına sahip web sitenizi optimize etmek ve iç seo ayarlarını güçlü kılmak adına yararlanabileceğiniz eklentilerin başında gelen All in SEO Pack eklentisi 2007 yılından bu yana wp kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Eklenti 2+ milyon etkin kurulum WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

All in SEO Pack Özellikleri

Eklenti Yoast SEO’da olduğu gibi makale yazımı konusunda kullanıcılara yardımcı olmakta ve rehberlik yapmaktadır. Paylaşılacak olan makalenin Google tarafından nasıl görüneceği, başlık ve meta açıklamaları gibi birtakım yönlendirme ipuçlarını da içeren eklenti, iç seo konusunda arama motorları ve analiz araçlarıyla güçlü bir entegrasyon yapmanızı sağlar.

Eklenti XML Site Haritası desteği , Google AMP desteği , Google Analytics desteği gibi birtakım destekler sağladığı gibi Google ve Bing gibi arama motorlarını sitenizdeki değişiklikler hakkında otomatik olarak bilgilendirilmesini sağlar.

Eklentiyi İndir

WordPress SEO Plugin – Rank Math

wordpress-rank-math-ayarlari

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren ve otoriteler tarafından taktirle karşılanan bir diğer seo eklentimiz Rank Math SEO eklentisidir. Rank Math SEO eklentisi web siteniz için en iyi ve en tutarlı trafiği oluşturmanız için doğru ipuçları, yapılması gerekenleri birçok açıdan anlaşılır bir şekilde sunmaktadır. Eklenti 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Rank Math SEO Özellikleri

Eklenti web siteniz için birçok açıdan destekler sunmaktadır. Bu destekler arasında kurulum sihirbazı, zengin snippet’ler içerme, anahtar kelime optimize aracı, Google Search Consela ile tam entegrasyon ve Google anahtar kelime sıralaması yer almaktadır.

Eklentiyi İndir

WordPress SEOPress

wordpress-seopress-eklentisi

SEOPress, web sitenizi optimize etmek, trafiğinizi artırmak, sosyal paylaşımı geliştirmek, özel HTML ve XML Site Haritaları oluşturmanız için yardımcı olan bir diğer seo eklentisidir. Eklenti 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

SEOPress eklentisi diğer seo araçları gibi arama motorlarında güçlü bir etki oluşturmanız için makale yazımı konusunda güçlü bir destek sağlar. Ayrıca arama motorları ile entegreli çalışarak web sitenizin trafiğini yükseltmeniz için sizlere doğru ipuçları sunar.

Eklentiyi İndir

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest